Sağlık Koçluğu Hayatımızın Yönetim Dümenine Geçmektir

Sağlık Koçluğu Hayatımızın Yönetim Dümenine Geçmektir

Sağlık Koçluğu önemi aslında tanımının içinde saklıdır. Sağlık, sadece hastalık ve sakatlık durumunun olmayışı değil kişinin bedenen, ruhen ve sosyal yönden tam bir iyilik halidir. Yani bu tanımı uygulayabilmek ve dengeyi sağlamak için yapılan uygulamaların bütünüdür.

Denge bozulduğunda zihin, beden ve ruh hangisinde problem olursa olsun diğerlerini de net bir şekilde etkilemektedir.

Doğarken insan, tam ,bütün ve denge durumundadır. Dengeyi bozan unsurlar ise, yaşadıkça oluşan inanç kalıplarımız, bilinçaltına attığımız korkularımız, baş edemediğimiz duygularımız, yapmam dediğimiz istemediğimiz yaptığımız her şey, kendimizin bile farkına varmadığımız savunma sistemlerimiz, algılarımız, çevremiz, işimiz, istemediğimiz halde yaptıklarımız, isteyip de yapamadıklarımız, hayır demekte zorlandığımız her şey, ikilemlerimiz, belirsizliklerimiz, görünürde inandığımızı sanıp söylediklerimiz ancak tersine yaptığımız bilinçaltı kalıplarımız, değiştirmekte zorlandığımız her şey bu dengeyi bozan ve bozuldukça da sağlam olan yanlarımızın da bozulmasını hızlandıran unsurlardır. Çaresizlik içinde kısır döngüye girip debelendikçe batmak gibidir. Bir sağlıkçı ve koç olarak tüm bu yazdıklarım yaşayarak deneyimlediğim yaşanmışlıkların bir bütünüdür. Başarmak için zihin, ruh, beden ve kalp dörtlüsünün birleşimi olan iç sesimize kulak verip seçimlerimizi yapmak ve karar vermek gerekir.

Tüm bunların Sağlık Koçluğu ile teker teker ortadan kalkması , eski tam, bütün ve dengeye sahip halini alması mümkündür.

Olmak istediğiniz gibi olmak, yaşamdan zevk almak, hak ettiğiniz sağlıklı halinizi kazanmak, kaliteli dolu dolu yaşayarak yola devam etmek için ; gerçekten değişmek istemek ve karar vermek BAŞLAMAK gerekiyor.

Hayat yolculuğunuzda direksiyonda oturmak ve mutluluk hikayeleri anlatmak istiyorsanız eğer adım atın gelin birlikte yola çıkalım.