Yaşam Koçluğu

Yoğun ve koşturmacayla  geçen yaşam akışı içinde, yapmak isteyip de zorlandığınız bir çok konuda ,hayatın kontrolünü ele alıp  vizyon ve hedefinize  doğru odaklanıp,  başarıya  ulaşma sürecinde   uygulanan bir yol arkadaşlığıdır.

Koç ve koçluk hizmeti alan kişinin ortaklaşa çalışması ile başarıya ulaşılan bir süreçtir.

Yaşam Koçu ,İnsanların ,kendi güçlü istek ve arzularını ,hedefleri doğrultusunda nasıl eyleme geçireceklerini ,kendi potansiyellerini  fark ettirerek  motivasyon sağlayan kişidir.

Koçluk sürecinde koçluk hizmeti alan kişi, yaşam  kalitesini, öğrenme  potansiyelini  ve genel anlamda  performansını  arttırır. Bu şekilde vizyon  ve  hedeflerinize  ulaşıp ,arzu ettiğiniz  yaşamı  sürmenizde ihtiyacınız  olabilecek tüm araçları bulup, kullanmayı ,adım atmayı ve kararlılıkla başarmanızı sağlamış olursunuz.

Yaşam Koçluğu;  kişileri bulundukları noktadan, olmak istedikleri noktaya götüren gelişim ve değişim sürecidir. Yaşam Koçları bu profesyonel hizmetle, kendinizi kendi yaşamınıza adamanızı sağlar; yaşamınızın her alanında daha fazla denge, yaşam sevinci, samimiyet, enerji, maddi bolluk, konsantrasyon ve hareket bulmanıza, kendi içsel çözümlerinize ulaşmanıza yardımcı olmaktadırlar.

Koçluk; bir insanın gelişmesine, yeni bir beceri, yetkinlik veya davranış öğrenmesine, kendisi için koyduğu hedeflere ulaşmasına veya bir problemini çözmesine destek olmaktır. Sizlere yeni bakış açıları kazandırmak ve varlığını unuttuğunuz kaynakları, güçlerinizi açığa çıkarmak gibi profesyonel tekniklerle; çözümleri görebilen başarılı ve yüksek potansiyelli insanlar ve kurumlar olarak hayatınıza yeni bir yön verebilirsiniz. Koçluğun tercih edilmesinin ve bu kadar hızla yayılmasının nedeni, kısa zamanda etkin sonuçlar elde etmesidir.

Koçluk çalışmasını yapan koçun, çalışma yaptığı alanı, sektörü bilmesi veya o konuyla ilgili bir tecrübesi olması gerekmemektedir.

Önemli olan, koçun danışanını  doğru, nitelikli, etik kurallar dahilinde  ve yetkinlikle  istediği yere varmasında yardımcı olmasıdır. Koçluk seanslarında  tavsiye, öneri, bilgi paylaşımı ,akıl  verme olmadığı için bir koçun her türlü alanda ve her sektörde  çalışması  mümkündür.

Yaşam Koçluğu Alan Kişiler;

 • Kendi yaşamlarının lideri olurlar.
 • Vizyon, misyon ve kişisel hedeflerini tanımlarlar.
 • Bu hedeflere ulaşmak için gerekli becerileri kazanırlar.
 • Yaşamdan aldıkları manevi tatmin artar.
 • Aynı zamanda sorumluluklarını da yerine getirerek daha verimli bir yaşam sürerler.
 • Çevreleri ile ilişkileri olumlu yönde gelişir.
 • Özel ve profesyonel yaşamları arasındaki dengeyi sağlarlar.
 • Ertelemeyi bırakırlar, eyleme geçerler.
 • Öz disiplin sağlarlar.
 • Kaynaklarını daha etkin kullanırlar.
 • İkili ilişkilerde kendilerine mutluluk dolu yaşantının kapılarını açabilirler.
Share